CNC Nesting - CAD/CAM

CNC Nesting yazılımlarımızla bütün şekillli çizimlerinizi optimizasyon yapabilirsiniz. Programlarımız Astra S-NestingCutleader ve Nestprofessor, DWG-DXF dosyalarınızı vereceğiniz levha ölçülerinin içerisine otomatik yerleştirmesini yapar. Nestprefossor ile optimizasyon sonucunu DXF ve PDF olarak alabilirsiniz. 

Cutleader CNC nesting ve Astra S-Nesting aynı zamanda CAD/CAM yazılımıdır. Lazer, plazma, punch, oxyfuel, su jeti vb. gibi CNC makinalar için otomatik yerleştirme yapar ve Numeric Code (G code - Essi Code) üretir. Cutleader piyasadaki hemen hemen bütün CNC kesim makinalarıyla entegre çalışabilir. Cutleader ve Astra S-Nesting USB dongle ile çalışır. Bu sayede istediğiniz bilgisayarda kullanabilirsiniz.

Yapay Zeka Algoritmaları

Gelişen bilgisayar teknolojisinin günlük yaşama getirdiği kolaylıklar ve özgürlükler, yadsınamayacak düzeyde çok yönlü ve gereklidir. Diğer çoğu teknolojilere kıyasla bilgisayar teknolojisi, sınırsız ve çok yönlü bir kullanım alanına sahiptir. Gerçek anlamda imalatın bilgisayarlarla olan serüveni, takım tezgahlarının sayısal olarak kontrol edilmesi ile başlamış, sonra da takım tezgahlarından, malzeme iletim sistemine, yükleme boşaltma istasyonlarından otomatik depolama ve geri alma sistemlerine, malzeme yönetiminden takım yönetimi ve kalite tasarım ve kontrolüne kadar, imalatın tüm alanlarına girmiştir.

Günümüzde oldukça yoğun bir ilgi odağı haline gelen yapay zeka ( Yapay Zeka, insan tarafından yapıldığında zeka olarak adlandırılan davranışların ( akıllı davranışların ) makine tarafından da yapılmasıdır; ya da yapay zeka, insan aklının nasıl çalıştığını gösteren bir kuramdır. ) çalışmaları bilgisayar bilimine ve programcılığa yeni bir boyut getirmiştir. Yazılımlarımızın yapay zeka algoritmalarının temel amacı, insan gibi düşünüp yorum yapabilme, çıkarımlarda bulunup karar verebilme üzerine kurulmuştur. Bilgisayar yazılımı kullanmadan kesim planı hazırlanması için çoğu zaman saatlerce, hatta bazen günlerce zaman ve emek harcamanız gerekebilir. Fakat yapay zeka optimizasyon algoritmalarıyla kesim listelerinin levha üzerine en az fire ile yerleştirilmesi ve raporlanması en fazla birkaç dakikanızı alacaktır. Karışık ve zıt değişkenlerden anlam çıkarılması, yeni bir duruma başarılı ve hızlı bir şekilde cevap verilebilmesi, problemlerin çözümünde muhakeme ihtiyacı, bilgiyi anlama ve kullanma, alışık olunmayan şaşırtıcı durumlar vb. optimizasyon problemleri yazılımlarımız sayesinde kolaylıkla çözülür.

Yazılımlarımızın yapay zeka algoritmalarının güç ve potansiyeli, imalat sistemlerinin tasarımı, planlaması, işletilmesi ve kontrolü gibi alanlarda pek çok proje ve uygulama ile kendini kanıtlamıştır. Klasik imalat sistemlerinin tüm işleri daha çok yıllar boyu aynı konuda çalışan, bilgi toplayan, tecrübe kazanan ve yeteneklerini geliştiren bir uzman yürütmektedir. Bu imalat sistemindeki faaliyetler ürün tasarımı, süreç planlama, sistem ve sistem alt birimlerinin yerleştirilmesi ve planlaması, iş ve takım çizelgeleme, kontrol ve bakım gibi çok geniş bir alanı kapsamaktadır. Tüm faaliyetlerin yerine getirilebilmesi için çok geniş bir alanı kapsayan bilgi birikimi ve bu bilgilerin temini için ise geniş bir imalat bilgi kaynağı gerekmektedir. Her zaman bir sistemde uzun süreli uzman çalıştırmak, bu uzmanların istenilen standartta olması ve istenildiği zaman ulaşılabilecek konumda olması her zaman mümkün olmayabilir. Dolayısıyla, mevcut sistemin en azından belli bir kısmının otomatize edilmesi kaçınılmazdır. Bu nedenle geleceğin fabrikalarının bilgisayar kontrollü zeki sistemler olacağı ve sistem tasarımı, ürün tasarımına olduğu kadar bir imalat sisteminin işletilmesi ve analizinde de önemli derecede etkili olacağı kehanet olmasa gerekir. Firesiz Kesim optimizasyon yazılımlarımızla kimsenin bilgi ve tecrübesine ihtiyacınız olmayacak, yazılımlarımızı kullandıkça üretim hattınızın önemli bir parçası haline geldiğini göreceksiniz.

OPTİPANEL YAZILIM BİLGİ TEKNOLOJİLERİ - TÜM HAKLARI SAKLIDIR. COPYRIGHT © 2003-2019