Satınalma ile ilgili sorular

Bu sayfada yazılımlarımızla ilgili satınalma öncesi en çok karşılaştığımız sorulara yer vermeye çalıştık. Burada olmayan ve cevabını öğrenmek istediğiniz sorularınız için lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Size memnuniyetle yardımcı olmaya çalışacağımızdan emin olabilirsiniz.

OPTİPANEL YAZILIM'ı neden tercih etmeliyim ? 
2003 yılından bugüne birçok projeye imza attık. Mobilya sektöründeki tecrübemizi yazılımlarımıza yansıttık. Yazılımlarımız, Türkiye'deki imalatçıların üretim şartlarına ve çalışma sistemlerine uygun yapıda geliştirilmiştir. Ürünlerimiz başta Türkiye olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde kullanılmaktadır. Dolayısıyla yazılımlarımızın güvenilirliği ve teknik performansı fazlasıyla test edilmiştir. Sektöründe markalaşmış büyük firmalar yazılımlarımızı tercih etmektedir. Ayrıca ürünlerimizin piyasadaki alternatiflerine göre birçok üstün teknik özellikleri bulunmaktadır. Özellikle yazılımlarımızın kullanımı çok kolay bir ara yüze sahip olması tercih sebebidir. Bunların dışında satış sonrası süresiz ücretsiz teknik destek hizmeti sunmamız müşterilerimizi fazlasıyla memnun etmektedir. 

Yazılımlarınızı nasıl satın alabilirim ?
Yazılımlarımızı banka havalesi, eft ya da kredi kartı ile satın alabilirsiniz.

Yazılımı satın almaya karar verdiğimde ne kadar sürede tam sürüm kullanmaya başlayabilirim ?
Optimizasyon yazılımlarımız ödemeye müteakip, en geç 1-2 saat içerisinde online olarak teslim edilir. Astra CNC Nesting ve Tri D Corpus yazılımlarımız dongle ile çalışır. 1-2 gün içerisinde müşteriye sevk edilir.
 

Ürün içeriği :
1.) Program tam sürüm kurulum uygulaması
2.) Program sesli görüntülü eğitim videoları

3.) Yazılım lisans sertifikası
4.) Fatura

5.) Dongle ( Astra CNC Nesting ve Tri D Corpus için )

Parça Limiti nedir ?
Parça limiti tek seferde hesaplama yapabileceğiniz toplam parça sayıdır. Lisans süresi ile ilgili birşey değildir. Lütfen aşağıdaki açıklamayı inceleyiniz.

Ürünlerinizi satın almadan önce test edebilir miyim ?
Evet. Ürünlerimizi 30 gün süre ile ücretsiz olarak test edebilirsiniz. Demo sürümlerde bazı özellikler kısıtlanmıştır.

Fiyatlara KDV dahil midir ?
Hayır. Fiyat listemizdeki fiyatlara %18 kdv eklenecektir.

1 Adet lisans satın aldığımda kaç bilgisayarda kullanabilirim ?
Her lisans sadece 1 bilgisayarda kullanılabilir. Dolayısıyla ilave bilgisayarlar için yeni lisans satın almalısınız. 1 adetten fazla alımlarda fiyatlarda iskonto uygulanır.

Ürünlerinizi bulunduğum şehirde kullanan firma var mı ?
Referanslar sayfamızdan bulunduğunuz şehirdeki müşterilerimizin listesini görebilirsiniz.

Yazılımlarınız kullandığım işletim sistemiyle uyumlu mudur ?
Ürünlerimiz windows işletim sistemlerinin tamamıyla ayrıca linux ve pardus işletim sistemleriyle de uyumludur.

Yazılımlarınız MAC OS işletim sistemi üzerinde çalışır mı ?
Hayır. Yazılımlarımız Macintosh işletim sistemi ile uyumlu değildir.

CD ya da dongle veriyor musunuz ?


Astra CNC Nesting ve TRI D Corpus yazılımlarımız için dongle verilir.

Diğer optimizasyon yazılımlarımız online olarak tarafımızdan müşterinin bilgisayarına bağlanılarak kurulur ve sorunsuz çalışır vaziyette müşteriye teslim edilir. Lisans yıllık mı / süreli mi ?
Hayır. Optimizasyon yazılımlarımızı bilgisayarınızı formatlamadığınız sürece aynı bilgisayarda ömür boyu kullanabilirsiniz. Online optimizasyon yazılımımız web sitemiz üzerinden aylık üyelik sistemi ile çalışmaktadır.  Astra CNC Nesting ve Tri d corpus dongle ile çalışmaktadır.

Bilgisayarı formatlarsam ne olacak ? ( Dongle olmayan yazılımlarımız için )
Lisanslı müşterilerimiz bilgisayarlarını formatladıklarında hizmet bedeli karşılığında tekrar kurulum yapılıp ürün teslim edilir. Bu işlem yapılırken işlem yapılan bilgisayarın lisans sahibi bilgisayar olup olmadığı tarafımızdan kontrol edilir.
NOT : Bilgisayarı formatlamak, işletim sistemini değiştirmek tamamen bizim dışımızda gelişen bir durumdur ve sizin tercihinizden kaynaklanmaktadır. Bilgisayarı formatlamazsanız, işletim sisteminizi değiştirmezseniz yazılımlarımızı süresiz sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Format için alınan hizmet bedeli, harcanan zamanın ve emeğin karşılığı olarak alınan sembolik cüzi bir ücrettir.

Bilgisayarımı değiştirirsem ne olacak ?
Dongle olmayan yazılımlarımız için )
Bilgisayar değiştirilmesi durumunda yeni şifre için yazılım güncel fiyatının sadece %20'si kadar ücret tahsil edilir. ( Eski lisans iptal edilir. )


Teknik Servis ücreti nedir ?
Yazılımlarımızdan kaynaklanan hatalardan dolayı kesinlikle teknik servis ücreti talep edilmez. Kullanıcı hatalarından meydana gelen arızalarda teknik servis ücreti talep edilir. Genellikle kullanıcı hatalarından kaynaklanan problemlerin bazıları aşağıdaki gibidir.

          ● Zararlı sitelere girerek bilgisayara ve programa virüs bulaştırmak ve dataların silinmesine sebebiyet vermek,
           Teknik bilgisi olmadan programın kurulu olduğu klasörün yerini değiştirmek, dataların içeriğini değiştirmek, data ismi değiştirmek,
           Güç kaynağı kullanılmadığı için ani voltaj değişikliklerinde sabit disk' in zarar görmesi,
           Yetkili kişiler haricinde bilgisayarları başkalarının kurcalaması,
           İş amaçlı kullanılan bilgisayara alâkasız programların, oyunların yüklenmesi ve gerektiği şekilde kaldırılmaması,
           Güncel Anti virüs yazılımlarının kullanılmaması vb.

Bunlar ve bunlara benzer durumlar nedeniyle bilgisayara format atılması veya bilgisayar değişikliği yapılması gereken durumlarda tarafımızdan teknik servis hizmeti istenmektedir. Bu gibi durumlar tamamen bizim dışımızda gelişen durumlar olup sizin tercihinizden kaynaklanmaktadır. Kaldi ki satış ile elde edilen kârla ömür boyu hizmetin sürdürüldüğü hiçbir sektör ve iş dalı yoktur. Tarafımızdan istenen servis hizmet bedeli, harcanan zamanın ve emeğin karşılığı olarak alınan sembolik cüzi bir ücrettir.

Programları kullanmak kolay mı ?
Yazılımlarımızın kullanımı son derece kolaydır. ( bilgisayarı açmayı kapamayı, internete girmeyi biliyorsanız rahatlıkla kullanırsınız. )

Program kullanım eğitimi veriyor musunuz ?

Programların kullanımı ile ilgili hazırlanmış detaylı sesli görüntülü eğitim videoları, ürün ile birlikte online olarak müşteriye teslim edilir. Bu sayede program üzerinde tam hakimiyet sağlanır. Ayrıca telefon ve uzaktan yardım ile teknik destek talepleriniz için her zaman yanınızdayız. Gerektiği durumlarda kullanıcıya online olarak birebir eğitim verilir. Teknik destek hizmetleri tamamen Ücretsizdir.

Teknik destek hizmeti ücretli mi ?
Hayır. Lisans sahibi kayıtlı müşterilerimiz için teknik destek hizmeti ömür boyu ücretsizdir.  ( Ücretsiz teknik destek hizmeti, programın kullanımı ile ilgili her türlü sorularınız için telefon ve uzaktan destek ile bilgisayarınıza bağlanıp eğitim vermeyi, sorularınıza cevap vermeyi kapsar. Format ve bilgisayar değişikliği gibi durumları kapsamaz. )

Yazılım satın aldığıma dair belge veriyor musunuz ?
Evet. Ürünlerimiz için fatura ve lisans belgesi düzenlenir. Müşterinin adresine gönderilir.

Optimizasyon Yazılımlarınızın CNC entegrasyonu var mıdır ?
Optimizasyon yazılımlarımızdan Cutleader CNC nesting ve aynı zamanda CAD/CAM yazılımıdır. Lazer, plazma, punch, oxyfuel, su jeti vb. gibi CNC makinalar için en az fire ile otomatik yerleştirme yapar ve Numeric Code (G code - Essi Code) üretir. Cutleader piyasadaki hemen hemen bütün CNC kesim makinalarıyla entegre çalışabilir. SmartCUT panel optimizasyon yazılımımız CNC yazılımları için DXF, XML ve TXT formatında dosya kayıt edebilir. Astra CNC Nesting yazılımımız ise piyasada bilinen birçok panel ebatlama makinesi ile uyumlu çalışabilmektedir.

Tri d Corpus Cnc ile entegre çalışabiliyor mu ?
Corpus son derece gelişmiş mobilya tasarım ve üretim yazılımıdır. Corpus 4 ile ürünlerinize delikler, eğriler ve kanal ekleyebilirsiniz. Ayrıca parçalarınızı programın içinde optimizasyon  yapabilirsiniz. Bunların tamamını cnc makinalarına gönderebilirsiniz. Bunların dışında Corpus ile parça kesim listelerinizi piyasadaki birçok ebatlama yazılımlarına export edebilirsiniz. Örneğin, Cut-rite, optiplanning, holzher, panelwizard vb. Ayrıca programın CNC özelliğini test edebilmeniz için tarafınıza örnek CNC dosyası gönderebiliriz.

Yazılımlarınız ağ sistemini destekliyor mu ?
Evet. SmartCUT ve Astra Nest yazılımlarımız ağ sistemini desteklemektedir. Veritabanı için bir bilgisayar ana bilgisayar olarak ayarlanır diğer bilgisayarlar bu veritabanına bağlanmak suretiyle işlem yapabilir. Ancak her bilgisayar için ayrı ayrı lisans alınması gerekmektedir. 

Yazılımlarınızı windows server üzerine kursak birden fazla kullanıcı server üzerinden kullanabilir mi ?
Evet. Yazılımlarımız server üzerine kurulabilir fakat kullanıcılar aynı anda kullanamazlar. Bilgi işlem biriminiz tarafından kullanıcılara server bağlantı şifresi verilmelidir. Yazılımlarımız server üzerinde bu şekilde kullanılabilir.

Satın aldığım yazılımı daha sonra iade edebilir miyim ?
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği Üçüncü Bölüm 15.Madde ( 1-ğ ) bentine göre “ Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler ” cayma hakkı kapsamına alınmamıştır. OPTİPANEL YAZILIM ürünleri cayma hakkının bulunmadığı ürünler kapsamdadır. Ayrıca programlarımızın 30 günlük ücretsiz demo sürümleri web sitemizde yayınlanmaktadır. Programlarımızın demo sürümleri, satınalma değerlendirmesi yapabilmeniz için yeterlidir.  Yazılımlarımızın bütün özelliklerini demo sürümlerimizle test edebilirsiniz.

Yukarıda belirtilen hususlardan dolayı iade yapılamamaktadır. Lisans şartları ile ilgili detaylı bilgi için lütfen Yazılım Lisans Sözleşmesini okuyunuz.

Satış Sonrası Müşteri Memnuniyeti ?
Tarafınıza yapılan gönderilerin kargo ücretleri tarafımızdan karşılanmaktadır.
Müşterilerimizi dinlemeye her zaman hazır olup, teknik sorunlarıyla ilgileniriz ve çözüm için gerekli desteği her zaman veririz.
Müşterilerimizle dürüst ve açık şekilde iletişim kurarız, tutabileceğimiz sözler veririz.
Yapamayacağımız şeyler için asla söz vermeyiz.
Programlarımızın kullanımı ile ilgili ücretsiz teknik destek hizmeti vermekteyiz.
OPTİPANEL YAZILIM BİLGİ TEKNOLOJİLERİ - TÜM HAKLARI SAKLIDIR. COPYRIGHT © 2003-2019