Satınalma ile ilgili sorular

Bu sayfada yazılımlarımızla ilgili satınalma öncesi en çok karşılaştığımız sorulara yer vermeye çalıştık. Burada olmayan ve cevabını öğrenmek istediğiniz sorularınız için lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Size memnuniyetle yardımcı olacağız...
 
Bilgisayar formatlanırsa ya da bilgisayar değiştirilirse ne olacak ?
Tarafımızdan lisans satın alıp kayıtlı kullanıcımız olduktan sonra ürünlerimiz çalışır vaziyette tarafınıza teslim edilir. Bilgisayar formatı veya bilgisayar değişikliği gibi durumlarda hizmet bedeli karşılığında istenen bilgisayara tekrar kurulum yapılır. Lisanslama sistemimizi şöyle düşünebilirsiniz; Bir kere bizim kayıtlı kullanıcımız olduktan sonra sadece hizmet bedeli karşılığında programlarımızı ömür boyu sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Bilgisayarı formatlamak, işletim sistemini değiştirmek, bilgisayar değişikliği yapmak tamamen bizim dışımızda gelişen durumlar olup, müşterinin tercihinden kaynaklanmaktadır. Bu sebeple format veya bilgisayar değişikliği gibi durumlarda istenen hizmet bedeli, harcanan zamanın ve emeğin karşılığı olarak alınan sembolik cüzi bir ücrettir.
 
Usb Dongle bozulursa kaybolursa ne olacak?
Müşteri usb dongle cihazinin güvenliğini ve muhafazasını sağlamak durumundadır. Herhangi bir şekilde usb dongle kaynaklı problemde lisans sona erer. Usb dongle cihazının kaybolması bozulması kırılması vs. gibi konularda firmamızın sorumluluğu bulunmamaktadır. Ancak yine de müşteri memnuniyeti adına OPTİPANEL2D ve OPTİPROF1D programlarımızın usb dongle cihazının bozulması durumunda, bozuk usb dongle cihazının tarafımıza iade edilmesi şartı ile güncel fiyat listesi üzerinden yeniden dongle satın alınabilir. Bu gibi durumlarda müşteriden yeniden lisans ücreti alınmaz sadece dongle ücreti tahsil edilir. Dongle cihazlarımız 2 yıl garanti kapsamındadır. Garanti süresi içinde dongle cihazında bir bozulma söz konusu olursa ücretsiz yeni dongle gönderilir.
 
Teknik destek hizmeti ücretli mi ?
Hayır. Lisans sahibi kayıtlı müşterilerimiz için teknik destek hizmeti ömür boyu ücretsizdir.  - Ücretsiz teknik destek hizmeti, programın kullanımı ile ilgili her türlü sorularınız için telefon ve uzaktan destek ile bilgisayarınıza bağlanıp eğitim vermeyi, sorularınıza cevap vermeyi kapsar. Format ve bilgisayar değişikliği gibi durumları kapsamaz.-


Parça Limiti nedir ?
Parça limiti tek seferde hesaplama yapabileceğiniz toplam parça sayıdır. Lisans süresi ile ilgili birşey değildir. Lütfen aşağıdaki açıklamayı inceleyiniz.
 
1 Adet lisans satın aldığımda kaç bilgisayarda kullanabilirim ?
Her lisans sadece 1 bilgisayarda kullanılabilir. Dolayısıyla ilave bilgisayarlar için yeni lisans satın almalısınız. 1 adetten fazla alımlarda fiyatlarda iskonto uygulanır.

Ürünlerinizi bulunduğum şehirde kullanan firma var mı ?
Referanslar sayfamızdan bulunduğunuz şehirdeki müşterilerimizin listesini görebilirsiniz.
 
Programları kullanmak kolay mı ?
Yazılımlarımızın kullanımı son derece kolaydır. ( bilgisayarı açmayı kapamayı, internete girmeyi biliyorsanız rahatlıkla kullanırsınız. )

Program kullanım eğitimi veriyor musunuz ?

Programların kullanımı ile ilgili hazırlanmış detaylı sesli görüntülü eğitim videoları, ürün ile birlikte online olarak müşteriye teslim edilir. Bu sayede program üzerinde tam hakimiyet sağlanır. Ayrıca telefon ve uzaktan yardım ile teknik destek talepleriniz için her zaman yanınızdayız. Gerektiği durumlarda kullanıcıya online olarak birebir eğitim verilir. Teknik destek hizmetleri tamamen ücretsizdir.

Yazılımlarınızı nasıl satın alabilirim ?
Yazılımlarımızı banka havalesi, eft ya da web sitemiz üzerinden kredi kartı ile online olarak satın alabilirsiniz.

Yazılımı satın almaya karar verdiğimde ne kadar sürede tam sürüm kullanmaya başlayabilirim ?
Optimizasyon yazılımlarımız ödemeye müteakip, en geç 1-2 saat içerisinde online olarak teslim edilir. Dongle siparişleri en geç 1-2 gün içerisinde müşteriye sevk edilir.
 

Ürün içeriği :
1.) Program tam sürüm kurulum uygulaması
2.) Program sesli görüntülü eğitim videoları

3.) Fatura
4.) Dongle ( Astra CNC Nesting,Tri D Corpus, OptiProf1D ve OptiPanel2D usb dongle sürümleri için )

Ürünlerinizi satın almadan önce test edebilir miyim ?
Ürünlerimizi 30 gün süre ile ücretsiz olarak test edebilirsiniz. Demo sürümlerde bazı özellikler kısıtlanmıştır.

Fiyatlara KDV dahil midir ?
Fiyat listemizdeki fiyatlara %20 kdv eklenecektir.

Yazılımlarınız kullandığım işletim sistemiyle uyumlu mudur ?
Ürünlerimiz windows işletim sistemlerinin tamamıyla ayrıca linux ve pardus işletim sistemleriyle de uyumludur.

Yazılımlarınız MAC OS işletim sistemi üzerinde çalışır mı ?
Hayır. Yazılımlarımız Macintosh işletim sistemi ile uyumlu değildir.

CD ya da dongle veriyor musunuz ?


Astra CNC Nesting, TRI D Corpus, OptiProf1D ve OptiPanel2D yazılımlarımızın usb dongle sürümleri vardır.

Diğer optimizasyon yazılımlarımız online olarak tarafımızdan müşterinin bilgisayarına bağlanılarak kurulur ve sorunsuz çalışır vaziyette müşteriye teslim edilir. 
 


Yazılım satın aldığıma dair belge veriyor musunuz ?
Evet. Ürünlerimiz için fatura düzenlenir. Müşterinin adresine gönderilir.

Optimizasyon Yazılımlarınızın CNC entegrasyonu var mıdır ?
Optimizasyon yazılımlarımızdan Cutleader CNC nesting ve aynı zamanda CAD/CAM yazılımıdır. Lazer, plazma, punch, oxyfuel, su jeti vb. gibi CNC makinalar için en az fire ile otomatik yerleştirme yapar ve Numeric Code (G code - Essi Code) üretir. Cutleader piyasadaki hemen hemen bütün CNC kesim makinalarıyla entegre çalışabilir. SmartCUT panel optimizasyon yazılımımız CNC yazılımları için DXF, XML ve TXT formatında dosya kayıt edebilir. Astra CNC Nesting yazılımımız ise piyasada bilinen birçok panel ebatlama makinesi ile uyumlu çalışabilmektedir.

Yazılımlarınız ağ sistemini destekliyor mu ?
Evet. SmartCUT ve Astra Nest yazılımlarımız ağ sistemini desteklemektedir. Veritabanı için bir bilgisayar ana bilgisayar olarak ayarlanır diğer bilgisayarlar bu veritabanına bağlanmak suretiyle işlem yapabilir. Ancak her bilgisayar için ayrı lisans alınması gerekmektedir. 

Yazılımlarınızı windows server üzerine kursak, birçok kullanıcı server üzerinden kullanabilir mi ?
Hayır. Her kullanıcı için ayrı lisans alınması gerekmektedir.

OPTİPANEL YAZILIM BİLGİ TEKNOLOJİLERİ - TÜM HAKLARI SAKLIDIR. COPYRIGHT © 2003-2023