28 Temmuz 2012 Cumartesi

2D Firesiz Kesim Panel Ebatlama Programları

4 Kenarlı Levhaların Firesiz Kesimi için Profesyonel ve Ekonomik Çözüm...

SUNTA, SUNTALAM, MDF, CAM, SAC LEVHA, DIŞ CEPHE KAPLAMA KOMPOZİT vb. 4 kenarlı malzeme kesimi yapıyorsanız; 2 Boyutlu Panel kesim programlarımız ile çıkan fireyi en aza indirip gereksiz israfı önleyebilir, malzemeden ve zamandan maksimum verim elde edebilirsiniz.

  Programlarımız, “Malzemeyi maksimum verimle kullanmak ve fireyi azaltmak“ üzere tasarlanıp geliştirilmiş profesyonel mühendislik yazılımlarıdır.

Hammaddenin çok değerli olduğu günümüzde optimizasyon hesaplamalarında 1 Plaka bile tassaruf sağlamak çok önemlidir. Programlarımız; malzemeyi maksimum verimle kullanır, tasarruf sağlar, ve, aynı zamanda kesim planlarının kolay kesilebilir olmasına özen gösterir. Bu sayede işçilik maliyetini de azaltmayı amaçlar.


Ayrıca SmartCut 2D'de "Optimum Panel ?" özelliği ile RULO SAC, RULO HALIFLEKS vb. gibi malzemelerde, parça kesim listenizden hesaplama yapılarak kesim yapılacak en uygun levha ölçüsü bulunabilir, bu sayede gereksiz malzeme israfı ortadan kalkar. Bu özellik, dünyada sadece birkaç tane sayılı programda vardır.

Programlarımız, fire parçaların, bir sonraki kesim hesaplamada kullanılabilmesi için kullanılabilir ölçülerde olmasına özen gösterir, bu sayede optimizasyon işlemlerinden sonra kalan fire parçaların büyük bir oranıda, bir sonraki hesaplamada kullanılabilir olur. SmartCUT bu fire parçaları isteğe bağlı olarak bir sonraki kesim planında otomatik olarak kullanabilir.
www.3dmutfakdizayn.com
SmartCut 2D ile ayrıca, kesim planlarınızı DXF ve XML dosya formatında kayıt edebilirsiniz. (DXF dosya formatı CAD-CAM uygulamalarında dünyada en çok kullanılan ve kabul gören dosya formatıdır. Örneğin ALPHACAM gibi CNC yazılımlarında kullanabilirsiniz.)
Ayrıca SmartCUT ile Code 39 formatlı barkodlu etiketler bastırabilir, barkod makinalarınızla tam bir entegrasyon sağlayabilirsiniz.

Programlarımız CNC ve ebatlama makinalarıyla direk entegre çalışmaz. Fakat yapacağımız ekstra uygulamalarla piyasadaki bütün ebatlama makinaları, kesim programlarımızla entegre çalışır duruma getirilebilir. Özellikle atıl duruma gelmiş hurda makinalar, ya da PLC kontrollü eski makinalar kuracağımız yeni sistem ile kesim programlarımızla tam entegre çalışır duruma gelecektir. Sistemin makinaya entegrasyonu için makinaya göre yeni pano, kontrol kartı ünitesi, servo motor, servo masion sürücü, I/O listeleri, yazılımsal değişiklikler vb.gibi birçok teknik değişiklik, teknik ekibimiz tarafından yapılır. Makina çalışır vaziyete getirilir. Makina entegrasyonu ile ilgili fiyat, teknik ekibimizin yapacağı keşif sonrasında belirlenir. 

SmartCUT 2D' de maliyet hesaplama son derece gelişmiştir. Örneğin parça üzerindeki delik işçiliği, kanal açma maliyeti, menteşe, ray bağlama işçiliği, kaç adet vida kullanılacak bilgisi ve maliyeti, mermer sektöründe pah maliyeti ve metrajı, bunların yanı sıra levha ve kenar bantlarının miktar bilgisi ve maliyeti, yapılan işi; ADET, M2, MTÜL, METRE gibi farklı ölçü birimleriyle maliyetlendirebilme ve bunun gibi birçok özelliğe sahiptir. Ayrıca kenar bandı ve PVC'lerin kalınlıkları girildiğinde otomatik olarak parça ölçüsüden düşmesi sağlanmıştır. Yine levha'ya ağırlık bilgisi girilerek yapılan işin ağırlığı hesaplanabilir hale gelmiştir.
Nesting Yazılımlarımız
Nesting yazılımlarımızla bütün şekillli çizimlerinizi optimizasyon yapabilirsiniz. Programlarımız Cutleader ve Nestprofessor DWG-DXF dosyalarınızı vereceğiniz levha ölçülerinin içerisine en az fire ile yerleştirmesini yapar. Nestprefossor ile optimizasyon sonucunu DXF ve PDF olarak alabilirsiniz. Cutleader ile DXF çıktıya ilaveten Lazer, plazma su jeti vb. gibi CNC makinalar için Gcode üretebilirsiniz. Numeric Code sistemini test etmek için Demo'dan faydalanabilirsiniz. Cutleader USB dongle ile çalışır. Nestprofessor ise bilgisayara özel şifre ile lisanslanır ve tamamen Türkçe'dir.  


Yapay Zeka Algoritmaları
Gelişen bilgisayar teknolojisinin günlük yaşama getirdiği kolaylıklar ve özgürlükler, yadsınamayacak düzeyde çok yönlü ve gereklidir. Diğer çoğu teknolojilere kıyasla bilgisayar teknolojisi, sınırsız ve çok yönlü bir kullanım alanına sahiptir.
Gerçek anlamda imalatın bilgisayarlarla olan serüveni, takım tezgahlarının sayısal olarak kontrol edilmesi ile başlamış, sonra da takım tezgahlarından, malzeme iletim sistemine, yükleme boşaltma istasyonlarından otomatik depolama ve geri alma sistemlerine, malzeme yönetiminden takım yönetimi ve kalite tasarım ve kontrolüne kadar, imalatın tüm alanlarına girmiştir.

Günümüzde oldukça yoğun bir ilgi odağı haline gelen yapay zeka ( Yapay Zeka, insan tarafından yapıldığında zeka olarak adlandırılan davranışların ( akıllı davranışların ) makine tarafından da yapılmasıdır; ya da yapay zeka, insan aklının nasıl çalıştığını gösteren bir kuramdır. ) çalışmaları bilgisayar bilimine ve programcılığa yeni bir boyut getirmiştir. Yazılımlarımızın yapay zeka algoritmalarının temel amacı, insan gibi düşünüp yorum yapabilme, çıkarımlarda bulunup karar verebilme üzerine kurulmuştur. Bilgisayar yazılımı kullanmadan kesim planı hazırlanması için çoğu zaman saatlerce, hatta bazen günlerce zaman ve emek harcamanız gerekebilir. Fakat yapay zeka optimizasyon algoritmalarıyla kesim listelerinin levha üzerine en az fire ile yerleştirilmesi ve raporlanması en fazla birkaç dakikanızı alacaktır. Karışık ve zıt değişkenlerden anlam çıkarılması, yeni bir duruma başarılı ve hızlı bir şekilde cevap verilebilmesi, problemlerin çözümünde muhakeme ihtiyacı, bilgiyi anlama ve kullanma, alışık olunmayan şaşırtıcı durumlar vb. optimizasyon problemleri yazılımlarımız sayesinde kolaylıkla çözülür.

Yazılımlarımızın yapay zeka algoritmalarının güç ve potansiyeli, imalat sistemlerinin tasarımı, planlaması, işletilmesi ve kontrolü gibi alanlarda pek çok proje ve uygulama ile kendini kanıtlamıştır. Klasik imalat sistemlerinin tüm işleri daha çok yıllar boyu aynı konuda çalışan, bilgi toplayan, tecrübe kazanan ve yeteneklerini geliştiren bir uzman yürütmektedir. Bu imalat sistemindeki faaliyetler ürün tasarımı, süreç planlama, sistem ve sistem alt birimlerinin yerleştirilmesi ve planlaması, iş ve takım çizelgeleme, kontrol ve bakım gibi çok geniş bir alanı kapsamaktadır. Tüm faaliyetlerin yerine getirilebilmesi için çok geniş bir alanı kapsayan bilgi birikimi ve bu bilgilerin temini için ise geniş bir imalat bilgi kaynağı gerekmektedir. Her zaman bir sistemde uzun süreli uzman çalıştırmak, bu uzmanların istenilen standartta olması ve istenildiği zaman ulaşılabilecek konumda olması her zaman mümkün olmayabilir. Dolayısıyla, mevcut sistemin en azından belli bir kısmının otomatize edilmesi kaçınılmazdır. Bu nedenle geleceğin fabrikalarının bilgisayar kontrollü zeki sistemler olacağı ve sistem tasarımı, ürün tasarımına olduğu kadar bir imalat sisteminin işletilmesi ve analizinde de önemli derecede etkili olacağı kehanet olmasa gerekir. Firesiz Kesim optimizasyon yazılımlarımızla kimsenin bilgi ve tecrübesine ihtiyacınız olmayacak ve çıkan sonuçlardan emin olabileceksiniz. Yazılımlarımızı kullandıkça üretim hattınızın önemli bir parçası haline geldiğini göreceksiniz.

OPTİPANEL YAZILIM BİLGİ TEKNOLOJİLERİ - TÜM HAKLARI SAKLIDIR. COPYRIGHT © 2003-2014